top of page

Zbuduj formę na nieskończoną radość z jazdy po stoku narciarskim

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że podczas szusowania po stoku w ferie zimowe zaczynało ci powoli brakować sił i koncentracji? Czas to zmienić! Przeczytaj ten artykuł i wzmocnij swoje mięśnie przed zimowymi szaleństwami.


Stok narciarski w szczyrku

Jeśli jesteś centralnie przed wyjazdem na stok narciarski to niestety w niczym ci nie pomogę. Potrzebujemy trochę więcej czasu na przygotowanie twoich mięśni do wysiłku na stoku.Poradnik treningowy jest typową podstawą dla każdego "laika" do wykonania przynajmniej 2 tygodnie przed wyjazdem na podbijanie tras narciarskich czy snowboardowych.

Czas przejść do sedna, więc zaczynajmy tę zabawę.


 
  1. Zacznijmy od wzmocnienia naszej wytrzymałości - trening wytrzymałościowy możesz zrobić podczas jazdy na rowerze, biegu na bieżni, pływania oraz wielu innych aktywności fizycznych.

  2. Kolejnym ćwiczeniem, które powinniśmy wykonać obowiązkowo przed każdym wyjazdem na stok jest wzmacnianie swojej stabilizacji i równowagi - wzmocnimy ją takimi ćwiczeniami jak: plank (deska), klęczenie na piłce gimnastycznej, wykroki, wiosłowanie na siedząco, pompki, brzuszki i wiele innych.

  3. Następnie trzeba pamiętać o wzmocnieniu pośladków, a w tym pomogą takie ćwiczenia jak wykroki, zakroki, przysiady, wznosy bioder
 

W twoim planie nie może zabraknąć przede wszystkim stretchingu. Staraj się rozciągać po każdym treningu. Jeśli nie chcę ci się tego robić spróbuję cię zachęcić!

Przedstawię tobie kilka korzyści, które wynikają z rozciągania mięśni po treningu.

  • unikniesz bolesnych zakwasów

  • poprawisz elastyczność swoich mięśni, dzięki czemu zyskasz większy zakres ruchu i lepszą mobilność

  • zmniejszysz ryzyko kontuzji

  • wyciszysz się

  • poprawisz sylwetkę


 

Ten wpis przedstawia tylko przykładowe ćwiczenia, które można wykonać przed wyjazdem na stok narciarski. Każdy ma różny stopień wytrenowania, więc czas przygotowań będzie zależał od was samych.


Nie zostaje mi nic innego jak życzyć wam udanych szusów!
logo sfd

Zachęcam do zakupów w sklepie https://sklep.sfd.pl z kodem KONWI10 otrzymacie rabat!!!


Od marca wznawiamy działalność z serwisem rowerowym MK Centrum Brzeziny!


logo serwisu mk centrum


44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page